شدن
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 25 خرداد‌ماه سال 1383
رابطه - ۵

خلاصه ی داستان رابطه !
عواملی که در شروع ارتباط تاثیر دارند با آنچه که موجب پایداری آن می شود متفاوت است . عواملی مثل جذابیت ، مجاورت ، تشابه نگرشها و شخصیت تنها در شروع ارتباط نقش دارند . شرایط ادامه ی ارتباط علاوه بر برآوردن نیازهای هیجانی یکدیگر به متغیرهایی چون تعهد ، خودافشایی و پیروی از قواعد رابطه . وابسته است .

اما نکته ی دیگر آن است که حتی عوامل تداوم بخش لزوما به پایداری و حفظ کیفیت ارتباط منتهی نمی شوند . برای آنکه کیفیت ارتباط مطلوب بماند توجه به راهبردهای اصلاحی و تداوم بخش ضروری است . بارها شنیده ایم که شیرینی زندگی مشترک دوران کوتاهی دارد و محدود به ماههای ابتدایی و با دید خیلی خوش بینانه سالهای ابتدایی است .و پس از آن به تکراری گریز ناپذیر خواهد رسید . اما ، تکرار و کسالت حاصل از آن به نظر گریز پذیر می آید .
ارتباط نیز مانند هر چیز باارزشی نیاز به نگهداری و مراقبت دارد . ارتباط خود موجود ی انسانی است . نطفه ی آغازی دارد که با حضور دو فرد متولد می شود . مراحل جنینی ، کودکی و بزرگسالی را طی می کند و همچون زندگی سراسر شگفتی و پویندگی است . همان طور که مراقبت از کودکان بیش از بزرگسالان ونوجوانان است . در مراحل ابتدایی ارتباط طرفین به آنچه در حال وقوع است بیشتر توجه می کنند و نسبت به هم حساسیت های بیشتری دارند . اما ، شاید به دلیل از اطمینان ثبات رابطه به تدریج از توجه و مراقبتها کاسته می شود . پس از مدتی‌ نارضایتی های خرد انباشته شده و در جایی که شیرینی لحظات گذشته رنگ می بازد ، عقده هایی گشوده می شود . انگار که رابطه زودتر از آنچه انتظار می رود به خزان خود می رسد . چرا این طور می شود ؟ چرا می گویند عشق مال دو روزه ؟


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 192687


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها