شدن
  
 
 
آرشیو
 
چهارشنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1383
سلطه جویی / پذیری یک روی دو سکه !
دیروز با بر و بچه ها تصمیم گرفتیم بریم سینما . سارا و دوست پسرش - علی -  بعد از کلی مشورت تصمیم گرفتند که همراه ما باشن  ..... سارا طبق معمول مریض بود و اخمهاش در هم ...  پسرک بینوا هم زیر بازوی خانوم رو گرفته بود که عش نکنن .... بیچاره  همیشه در رکاب خانوم است و آماده به خدمت . هر چی نظر دوستم را پرسیدم که چی دوست داری ببینی  ، گفت هر چی علی بگه . علی آقا هم که حسابی با تعارف های مصنوعی سارا خر کیف شده بود ، بادی به غبغب انداخت و  پیشنهاد فیلم بوتیک  را داد و رفتیم سینما . بعد از فیلم ، سارا  مثل همیشه عصبانی بود و شروع کرد به جر و بحث کردن و غر زدن که چه فیلم مزخزفی بود و .......  علی آقا هم کیلو کیلو نازهای خانوم رو می خریدند و همین طور قربون صدقه می رفتند . منم مونده بودم که این دیگه چه وضعیه --- ای بابا آخه پسره ی ساده یکی بزن تو سرش آدم بشه !! ---..راستش دیگه طاقت نیاوردم ،  و از اونجا که خشونتم بهفمی نفهمی بالاست ، به دخترک توپیدم اساسی !! 
-  آخه نازکردن هم حدی داره .... از اول نظر تو نمی گی که حالا غر بزنی ....هالو گیر آوردی دیگه ..... تا کی می خوای با این لوس بازی ها افسار آقا رو  دستت بگیری .... رم می کنه بیچاره !!!!
بقیه ی ماجرا باشه برای بعد ....

رفتار سلطه پذیر رفتاری است که برای بسیاری از مردم جذابیت دارد . سلطه پذیری راهی برای اجتناب ، به تعویق انداختن کشمکش و تعارضی  است که فرد سطله پذیر از آن می هراسد . گر چه به ظاهر سلطه پذیری شیوه ای ضعیف به نظر می رسد اما سلطه پذیران راحت تر از سطله جویان دیگری  را کنترل می کنند . شیره مالیدن بر سر دیگران ، لوس کردن خود و تظاهر به عذاب کشیدن از شیوه های رایجی است که سلطه پذیران از آن به وفور سود می جویند .
با این همه ، سلطه پذیری راه خوبی برای جلب حمایت دیگری  است . اغلب سلطه پذیران به خاطر از خودگذشتگی ، جوانمردی ، باقی گذاشتن پلی برای بازگشت مورد تحسین واقع می شوند .
فرد سلطه پذیر به راحتی رفتار دیگران را کنترل می کند و آنچه می خواهد را به راحتی به دست می آورد . به عبارتی هر سلطه پذیری ، سلطه جویی است که شیوه اش برای تسلط بر دیگری رفتار سلطه جویانه است .

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 192687


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها